poniedziałek, 10 grudnia 2007

Gwiazdki Blogfroga dla Bloggera

Eskey, niestrudzenie experymentujący informatycznie "zawziął się" i opublikował skrypt pozwalający wstawić widget z gwiazdkami do głosowania w BlogFrogu na blogach na Bloggerze. Efekt (zadowalający, a nawet bardzo dobry ;) widać m.in. w stopce tego posta.

Przyznam że już próbowałem dodać wklejkę do głosowania do tego bloga, ale trywialne metody, opisane na BlogFrogu i pozwalające łatwo wstawić widget na blogi bloxa czy też oparte o WordPressa, w przypadku Bloggera zawiodły, a jako leniwemu z natury nie chciało mi się wgłębiać w zawiłe formuły kodów i skryptów.

Dobrze że są tacy, którym jednak się chce i zupełnie bezinteresownie wspomagają twórców serwisów, czy wręcz ich wyręczają czy tworzeniu narzędzi, które przecież promują również dany serwis. Ale blogosfera właśnie tak działą, wystarczy wspomnieć produkcję wtyczek czy motywów dla WordPressa. BlogFrog jest "bloxocentryczny" (co nie dziwi), ale wygląda na to, że najłatwiej dodawać wklejkę z gwiazdkami wcale nie na bloxy, lecz właśnie na blogi pisane z wykorzystaniem CMS'a WordPressa.

Teraz, dzięki skryptom eskeya, praktycznie wszystkie liczące się platformy blogowe polskiej blogosfery mają możliwość w pełni aktywnego uczestniczenia w BlgFrogu, co powinno mieć odzwierciedlenie w ilości i przede wszystkim jakości ocenianych przez BlogFroga blogów i przedstawić pełniejszy obraz polskiej blogosfery.

A skoro tak górnolotnie mi wyszło, to niezawodny znak, że pora spać.
Dobranoc państwu ;)

Update kilkanaście godzin później: Już po napisaniu tegoż, przeczytałem komentarz Roberta Sołkiewicza na blogu eskeya. Robert otóż zastosował najprostsze z możliwych rozwiązanie (najprostsze nie znaczy, że było łatwo ;) przed nim jakoś nikt na to nie wpadł) - po prostu wykorzystując metodę podaną na BlogFrogu (tak, tą o której wspominałem, że nie działa) odnalazł kawałek kodu Bloggera odpowiedzialny za permalink wpisu i ... podał na tacy (tj. na swoim blogu) gotowy sposób.

Brak komentarzy: